Foto: Presidency
Ăștia care l-ați votat pe „Nicușor”, ia spuneți, mă, ce a mai rămas să se întâmple din lista aia de „conspirații”?
Doar să ne bage în război, atât!
În rest, el și Bolojan al vostru le-au făcut pe toate!
Au crescut TVA!
Au mărit taxele și impozitele!
Au sărăcit populația!
Au distrus economia și viețile oamenilor!
Au îndatorat țara pe zeci de ani!
Iar acum vin și ne bagă pe gât situația cu drona din Galați, ca să poată devaliza țara definitiv, cumpărând armament de la jupânii lor, înfeudând și îngropând România definitiv?? Sau ca să ne bage într-un conflict deschis cu rușii??
Ziceți, mă, voi, ăștia care i-ați votat!
Dacă ai un război la graniță, tu ce faci, îl întreții??
Tu ce faci, pompezi bani peste bani și arme peste arme, pentru a ajuta una dintre părți?
Iar când te afectează și pe tine, din greșeală, cum a fost cu drona din Galați, ce faci, te prefaci că ai informații certe despre ce s-a întâmplat acolo și acuzi unilateral??
De unde știe, mă, olimpiotul vostru ce tip de aparat e ăla? De unde știe cine l-a fabricat? Cine l-a trimis? Cine i-a influențat sau modificat traseul? Sau se pricepe și la războaie?
De unde știe, mă, olimpiotul, că drona nu a fost deviată de către ucraineni, pentru a crea un conflict deschis cu NATO? Pentru că în război totul e posibil. Totul! Credeți că-i pasă ăluia, care și-a nenorocit țara, că, pe lângă ucraineni sau ruși, ar mai putea să moară și niște români??
Când apare o situație atât de gravă și delicată, tu, autoritate română, în loc să procedezi DIPLOMATIC, să investighezi și să colaborezi atent cu autoritățile din țările beligerante, adică atât cu rușii, cât și cu ucrainenii, tu ce faci, expulzezi din țară consulul uneia dintre părți??
Bă nicușoriștilor, bă compromișilor intelectual!
Chiar dacă incidentul s-ar fi întâmplat TOTAL din vina rușilor, tu, autoritate română, erai OBLIGATĂ să porți discuții diplomatice și SĂ SOLICIȚI scuze și DAUNE MATERIALE!
Să soliciți daune, nu să te comporți ca și cum ai avea tu, o țară mică și înfeudată, putere asupra statelor implicate în conflict!
Vă mai amintiți?
Era unul, Călin Georgescu, care vorbea despre pace!
Care avea experiență diplomatică și susținea cauza poporului român! Puteam avea acum o țară prosperă și liniștită! Puteam vorbi deja despre pacea de la București!
Dar nu s-a vrut. L-ați ales pe „geniul” care dă din mâini după muște! Bă, chiar și în această situație de o gravitate imensă, alesul vostru dădea din mâini în toate direcțiile, fâlfâia palmele prin aer, de parcă eram la clasa pregătitoare!
Rețineți ce spuneam la început. Un singur lucru a mai rămas de bifat pe lista ăstora care au nenorocit România.
Să ne târască într-un război care nu e al nostru. Atât.
Doar să ne bage în război, atât!
În rest, el și Bolojan al vostru le-au făcut pe toate!
Au crescut TVA!
Au mărit taxele și impozitele!
Au sărăcit populația!
Au distrus economia și viețile oamenilor!
Au îndatorat țara pe zeci de ani!
Iar acum vin și ne bagă pe gât situația cu drona din Galați, ca să poată devaliza țara definitiv, cumpărând armament de la jupânii lor, înfeudând și îngropând România definitiv?? Sau ca să ne bage într-un conflict deschis cu rușii??
Ziceți, mă, voi, ăștia care i-ați votat!
Dacă ai un război la graniță, tu ce faci, îl întreții??
Tu ce faci, pompezi bani peste bani și arme peste arme, pentru a ajuta una dintre părți?
Iar când te afectează și pe tine, din greșeală, cum a fost cu drona din Galați, ce faci, te prefaci că ai informații certe despre ce s-a întâmplat acolo și acuzi unilateral??
De unde știe, mă, olimpiotul vostru ce tip de aparat e ăla? De unde știe cine l-a fabricat? Cine l-a trimis? Cine i-a influențat sau modificat traseul? Sau se pricepe și la războaie?
De unde știe, mă, olimpiotul, că drona nu a fost deviată de către ucraineni, pentru a crea un conflict deschis cu NATO? Pentru că în război totul e posibil. Totul! Credeți că-i pasă ăluia, care și-a nenorocit țara, că, pe lângă ucraineni sau ruși, ar mai putea să moară și niște români??
Când apare o situație atât de gravă și delicată, tu, autoritate română, în loc să procedezi DIPLOMATIC, să investighezi și să colaborezi atent cu autoritățile din țările beligerante, adică atât cu rușii, cât și cu ucrainenii, tu ce faci, expulzezi din țară consulul uneia dintre părți??
Bă nicușoriștilor, bă compromișilor intelectual!
Chiar dacă incidentul s-ar fi întâmplat TOTAL din vina rușilor, tu, autoritate română, erai OBLIGATĂ să porți discuții diplomatice și SĂ SOLICIȚI scuze și DAUNE MATERIALE!
Să soliciți daune, nu să te comporți ca și cum ai avea tu, o țară mică și înfeudată, putere asupra statelor implicate în conflict!
Vă mai amintiți?
Era unul, Călin Georgescu, care vorbea despre pace!
Care avea experiență diplomatică și susținea cauza poporului român! Puteam avea acum o țară prosperă și liniștită! Puteam vorbi deja despre pacea de la București!
Dar nu s-a vrut. L-ați ales pe „geniul” care dă din mâini după muște! Bă, chiar și în această situație de o gravitate imensă, alesul vostru dădea din mâini în toate direcțiile, fâlfâia palmele prin aer, de parcă eram la clasa pregătitoare!
Rețineți ce spuneam la început. Un singur lucru a mai rămas de bifat pe lista ăstora care au nenorocit România.
Să ne târască într-un război care nu e al nostru. Atât.


Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.
România a devenit o colonie. Este condusǎ de guvernator numit, care-și dǎ silința pentru a face pe plac coloniștilor.
Coloniile sunt folosite și pentru a purta rǎzboaie departe de metropolǎ, pentru a obține resurse și a crește bunǎstarea coloniștilor fǎrǎ a-i pune pe aceștia în pericol
Astfel, România și Moldova au devenit bune pentru a fi un front de luptǎ cu Rusia, o nouǎ Ucrainǎ.
Vedem cǎ mulți concetǎțeni aplaudǎ ideea rǎzboiului.
De ce nu merg în Ucraina, sǎ se înroleze și sǎ vadǎ cum este?
Criza economicǎ provocatǎ + înarmarea + identificarea unui dușman imaginar + manipularea maselor pentru a le pregǎti de rǎzboi = scenariul anilor '30 care a precedat începutul celui de al Doilea Rǎzboi Mondial. Acum vedem mult entuziasm trotinetistic când vine vorba despre NATO, SAFE și Slava Ucraina însǎ pachetul "full-options" pe care-l veți gusta va fi moartea în tranșee. Gândiți-vǎ bine înainte de a vǎ bucura prea mult; rǎzboiul nu e un joc pe Playstation.
Asta e o atitudine "conspiraționistǎ", dupǎ cum ar zice unii.
Aceștia sunt noii Inchizitori ai Noii Lumi. Crescutǎ și educatǎ de Soroș și Schwab.
Am luptat sǎ dǎrâmǎm societatea socialistǎ din Romänia fiindcǎ doream libertate; acum vedem cǎ noile dogme globaliste distrug absolut tot ce speram sǎ fie viitorul și îngroapǎ fix LIBERTATEA, bunul cel mai de preț al OMULUI.
Nu se discuta de o Romanie libera cind un Bolojan trage de scaune si apelează la tot ce este josnic pentru asta. Dar cum sa nu o facă pentru ca daca a căzut si este judecat venind un adevărat roman la putere vor cade ca in principiul dominoului. Vor fi deschise dosare pentru datoriile țării vânzarea ei de politic etc. Iată dece Băsescu nu mai are liniște si mulți ca ei care au cedat teritorii ca Emil Constantinescu abuzurile si ascunderea adevărului condusă de Brucan Bruckner Saul de petre Romană Neulander , Soros / Schwartz , Iliescu , Adrian Severin nepotul Anei pauker.
II transmit si lui HD HARTMANN sa se potoleasca si sa nu se mai lege de martirii neamului care au dorit o romanie libera. AU fost evrei Onești ca Steinhardt, Mihai Sebastian rabinul Safran si mulți alții.
Restul este trădare care a dus la datorii imense la distrugerea agriculturii si industriei românești.
Orb sa fi sa nu vezi . Da dar banul este ochiul dracului si cei ce s-au perindat au o deviza acume ca li se rupe. Dar începe sa se strige latul. Petre Romana Neulander a fost trimis prin Elveția ca sa se salveze si mulți alții procedint la fel
Pina atunci hei popor roman învățați ca un popor de oi va genera guverne de lupi.