Testare și vaccinare cu poliția! Danemarca adoptă legea care permite vaccinările FORȚATE împotriva coronavirusului

De Ștefania Brândușă  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Parlamentul danez a adoptat, joi, în unanimitate, o lege privind coronavirusul, care oferă autorităților medicale puteri de a forța testarea, tratamentul și carantina în pandemia de coronavirus cu sprijinul poliției. De asemenea, legea va permite autorităților să aplice vaccinarea obligatorie oamenilor, chiar dacă în prezent nu există încă un vaccin pentru Covid-19, anunță site-ul The Local.dk.

Noul act normativ va rămâne în vigoare până în martie 2021.

„Am fost impresionat când am văzut tot Parlament ridicându-se și votând pentru asta”, a declarat ministrul Sănătății, Magnus Heunicke, pentru radiodifuziunea națională din Danemarca, după aprobarea legii.
Trine Maria Ilsøe, reprezentant al Curții de Justiție din Danemarca, spune că, în conformitate cu noua lege, cetățenii danezi ar putea face obiectul urmăririi penale dacă refuză să respecte cerințele autorităților medicale. „Înseamnă că oricine va putea fi condamnat dacă, de exemplu, refuză să se supună testării pentru coronavirus”, a explicat magistratul.
 
Ministerul Sănătății va colabora cu Ministerul Justiției pentru detalii legate de modul în care poliția va colabora cu oficialii din domeniul sănătății pentru a  aplica prevederile legii.

Inițial, guvernul a dorit ca legea să ofere poliției dreptul de a intra în locuințe fără o hotărâre judecătorească, dacă există suspiciunea de infecție cu coronavirus. Ideea a fost abandonată după ce mai multe partide din parlament s-au opus.
Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (4)
  • adria 18.03.2020 16:10
    Danemarca este o „zonă de testare” experimentală pentru Noua Ordine Mondială. Danezii au fost supuși unui nivel de programare în masă pe o scară care nu a fost văzută nicăieri în altă parte. Și asta explică, fără nicio îndoială, acceptarea aproape uniformă în Danemarca, a tuturor construcțiilor pernicioase, nocive și corect politic, anti-creștine, anti-morale, anti-familie patriarhală și anti-decență pe care statul danez le-a „fixat” în conștiința societății de zeci de ani.

    Mai multe despre Danemarca 'țara fericirii' aici: https://rense.com//general85/jones.htm
  • komowa 19.03.2020 07:56
    Pentru cei care tot zic ca e Fake News - exista si Google Translate sau versiuni in engleza ale stirilor din Danemarca

    Dar totusi scrie negru pe alb ca e adevarata stirea . Putem sa fim ignoranti sau rau intentionati sa nu vedem asta



    https://jyllands-posten.dk/indland/ECE12007677/hastelovens-befoejelser-er-uden-fortilfaelde-i-danmark/
  • adria 19.03.2020 19:51
    Am tradus (cu Google) articolul de la link-ul de mai sus, publicat vineri, 13 martie 2020:

    "Puterile legii de urgență sunt fără precedent în Danemarca. De la cel de-al Doilea Război Mondial, nu am văzut astfel de măsuri violente, cum este cazul legii 'corona', spune profesorul.

    Joi seara târziu, răspândirea coronavirusului a provocat o mostră de istorie politică daneză. Ca urmare a creșterii puternice a numărului de persoane infectate, un Parlament unanim a aprobat o lege de urgență.
    Legea oferă autorităților o serie de puteri fără precedent pentru a stopa răspândirea infecției.
    Printre inițiative se numără cadrul legal pentru ministrul Sănătății, pentru a putea iniția examinări forțate, tratament forțat și carantină, dacă se suspectează infecție cu coronavirus.
    Mai mult, vaccinarea poate fi administrată prin constrângere. Cu toate acestea, în prezent nu există niciun vaccin împotriva noului virus."

    P.S. Astăzi, joi 19 martie 2020, la 6 zile de la votarea acestei legi, situația în Danemarca era următoarea (https://www.worldometers.info/coronavirus/):
    1,151 cazuri +94 (cazuri noi depistate astăzi) 6 decese

    Concluzie: puterile fără precedent oferite de lege autorităților nu par a stopa răspândirea infecției. Zeci de noi cazuri apar zilnic. Aceste 'noi cazuri' se datorează mai degrabă testării forțate.

    Nu cred că există un test specific pentru acest virus. Bănuiesc că toți cei care tușesc, au o simplă răceală/gripă sezonieră sau probleme respiratorii cronice (astm) sunt marcați pentru a umfla statisticile și a justifica orice abuz împotriva cetățenilor.

    Celor care doresc să dea statului mai multă putere, le spun să fie foarte atenți la ce-și doresc.
  • adria ► adria 20.03.2020 14:36
    Între-timp, un român din Danemarca a venit cu o precizare: prin noua lege, poliția are dreptul să-ți intre cu forța în casă (până acum avea nevoie de un mandat), să te înhațe și să te târască la policlinică pentru vaccinare.
    Asta îi așteaptă și pe români dacă asistă pasivi la votarea legii vaccinării.
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

00:30

Cine pune ștampila pe satana pune și satana ștampila pe el

23:10

Profesorul Ilie Bădescu: CARE EUROPĂ?

23:00

Mihai Tîrnoveanu: Ziua Independenței. Călin Georgescu. George Simion

22:30

SPAȚIUL MIORITIC - de Lucian Blaga (9 mai 1895 - 6 mai 1961)

22:00

LA MULȚI ANI, TZA - ȚUCA ZBÂRCEA & ASOCIAȚII! NO. 1 LA 20 DE ANI!

21:15

Acad. Florin Constantiniu: 9 mai 1945? În România, nimic de sărbătorit

20:00

Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

19:50

Un adevărat cavaler! Nicușor Dan își dă la o parte concubina pentru a fi primul în fața camerei - VIDEO

19:40

Patrick André de Hillerin: Nicușor Dan refuză să comunice numele donatorilor săi din precampania electorală

19:30

UNTOLD, festivalul satanist aprobat de Nicușor Dan în București, mituiește alegătorii. Ion Cristoiu: Ar trebui arestați!

18:23

Adrian Onciu: Marile puncte de divergență ale celor doi finaliști

18:00

BEC și AEP ar trebui să investigheze DEZBATEREA ARANJATĂ de la Euronews. Boala OCULTEI din spatele lui Nicușor Dan. George Simion: Voi pune interesele României pe primul loc. TEMELE fierbinți: AVORT, LGBT, BANI, UCRAINA, RĂZBOI - Analiza ActiveNews

17:30

A început conferința "Dragostea dintre părinți și creșterea armonioasă a copiilor" - VIDEO ÎN DIRECT

17:17

Un celebru artist a anunțat că suferă de cancer în stadiul 4, la 46 de ani

16:00

9 mai: ZIUA INDEPENDENȚEI ROMÂNIEI. Discursul integral al lui Mihail Kogălniceanu