New Yorkul împânzit de mii de turnuri 5G monstruoase (FOTO)

De Ștefan Constantinescu  /  

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută!


Turnuri de antene 5G au apărut peste noapte în New York: gri și înalte cât niște clădiri cu trei etaje, ele urâțesc străzile metropolei. Efectele lor asupra sănătății se vor vedea mai târziu.

Arată ca niște coloane gri, cu o înălțime de aproape 11 metri, și au apărut fără vreun anunț prealabil din partea municipalității, scrie New York Times.

„Am fost șocați pentru că nu aveam nici o idee ce sunt”, declară proprietarul unui magazin din cartierul Bedford-Stuyvesant, Brooklyn.

Clienți și vecini îl întrebau ce e acel turn apărut în apropiere și el nu a știut ce să le răspundă.

„Nici nu prea știam ce este”, declară un alt cetățean în legătură cu măgăoaia care a apărut în vecinătatea lui. „Aici întorc autobuzele. Va fi foarte ușor să calculeze greșit și să lovească chestia.”

Un alt locuitor din Chinatown a numit turnul apărut acolo o „monstruozitate”.

New York Times ne lămurește că turnurile fac parte dintr-un acord încheiat de municipalitate cu CityBridge și LinkNYC pentru instalarea a nu mai puțin de 2.000 de astfel de antene în următorii ani.

Când vor fi activate, primăria promite că turnurile vor oferi locuitorilor acces gratuit la WiFi și telefonie digitală.

Donează pentru ActiveNews!

ActiveNews nu a primit niciodată altă publicitate decât cea automată, de tip Google, din care o îndepărtăm pe cea imorală. Aceasta însă nu ne asigură toate costurile.

Ziarele incomode sunt sabotate de Sistem. Presa din România primeste publicitate (adică BANI) doar în măsura în care este parte a Sistemului sau/și a Rețelei Soros. Sau dacă se supune, TACE sau MINTE.

ActiveNews NU vrea să se supună. ActiveNews NU vrea să tacă. ActiveNews NU vrea să mintă. ActiveNews VREA să rămână exclusiv în slujba Adevărului și a cititorilor.

De aceea, are nevoie de cititorii săi pentru a supraviețui așa cum este acum. Dacă și tu crezi în ceea ce credem noi, te rugăm să ne sprijini să luptăm în continuare pentru Adevăr, pentru România!
Sau direct în conturile Media Root de la Banca Transilvania:
RO02BTRLRONCRT0563030301 (lei)
RO49BTRLEURCRT0563030301 (euro)

Pentru că suntem cenzurați pe Facebook
ne puteți găsi și pe Telegram și GoogleNews


Pentru știri necenzurate
abonează-te acum!

Este gratis și poți anula oricând abonarea.

ActiveNews România. Caută pagina noastră și pe Telegram.
Top 5 autori
VideoNews

Călin Georgescu la vot cu George Simion:

Autentifică-te sau înregistrează-te pentru a trimite comentarii.

Comentarii (5)
  • cristi vlad 09.11.2022 16:44
    Partea bună este că atunci când vor porni toate alea vor muri muștele și țânțarii ca și cum ai da cu spray de muște. (Poate vor muri și ceva oameni, dar astea sunt pagube colaterale, nu-i o problemă, vor fi sacrificați pentru progresul omenirii).
  • Andri 09.11.2022 19:37
    Se grabesc sa curete planeta de mancatori inutili
  • Tic 09.11.2022 20:28
    Un abonament și o conexiune gratuite (gratuite pe costul municipalității, adică pe costul ălora de muncesc) la schimb cu viata fiecăruia dintre noi!
    Bestiile!
  • IC XC NI KA 09.11.2022 22:29
    Au oferit.. și măsuri ..

    Zombie Preparedness

    CDC published “Preparedness 101: Zombie Apocalypse” to the Public Health Matters blog in 2011. The post was an example of educational entertainment. It used a popular cultural reference to zombies to promote preparedness for different emergencies and disasters. The campaign is now retired. You can still learn how to prepare yourself and others by visiting the Prepare Your Health website http://www.cdc.gov/prepyourhealth .
  • IC XC NI KA 09.11.2022 22:30
    https://www.cdc.gov/cpr/campaigns/
  1. Ciolacu scoate PSD de la Guvernare dar nu-și dă încă demisia de la șefia PSD. Progresistul Daniel David, propunerea PNL pentru premier intermar. Președintele interimar a luat act și anunță pe 6 mai un prim ministru interimar

  2. Nicușor Dan a aprobat Marșul homosexualilor - ”Bucharest Pride” pentru sâmbătă, 7 iunie, în ajunul Rusaliilor

  3. REZULTATE OFICIALE: Suveraniștii au luat peste 40% - VICTORIA LUI CĂLIN GEORGESCU ȘI GEORGE SIMION! LUPTA se duce în TURUL II cu NICUȘOR SOROS DAN! Au votat peste 9,5 MILIOANE de ROMÂNI! Mobilizare istorică pentru ROMÂNISM la ALEGERILE PREZIDENȚIALE 2025

  4. 3 mai 1997: 28 ani de la una dintre cele mai mari TRĂDĂRI din istoria României: TRATATUL CU UCRAINA. Cum au fost cedate teritorii ale patriei-mamă la îndemnul lui Silviu Brucan - Bruckner și prin mâna lui Adrian Severin - Skvosnik, nepot al Anei Pauker

  5. George Simion l-a spulberat pe Nicușor Dan: Căzut în "falia satanistă"! VIDEO de la prima confruntare, față în față, dintre candidații la prezidențiale, dintre suveranism și progresism

  6. Cu cine votăm la alegerile prezidențiale din 4 mai

  7. Instigare la uciderea lui George Simion după o postare a Victoriei Stoiciu. Singura LGBT-istă din PSD care îl susține pe Nicușor Dan, soroșista s-a plasat împotriva deciziei partidului de neutralitate în Turul 2, alături de pro-LGBT-istul Victor Negrescu

  8. Pericolul celor două specii: Românul de Diaspora și Românul de Casă

  9. Călin Georgescu deconspiră OLIGARHII CARE FURĂ ALEGERI și MAFIA INTERNAȚIONALĂ - “SECRETELE ONU”. Av. Reiner Fuellmich: “Un curajos luptător pentru Libertate” - VIDEO TRADUS

  10. FEAR FACTOR 2

Ultima oră

11:52

Trăiască RBR!

00:30

Cine pune ștampila pe satana pune și satana ștampila pe el

23:10

Profesorul Ilie Bădescu: CARE EUROPĂ?

23:00

Mihai Tîrnoveanu: Ziua Independenței. Călin Georgescu. George Simion

22:30

SPAȚIUL MIORITIC - de Lucian Blaga (9 mai 1895 - 6 mai 1961)

22:00

LA MULȚI ANI, TZA - ȚUCA ZBÂRCEA & ASOCIAȚII! NO. 1 LA 20 DE ANI!

21:15

Acad. Florin Constantiniu: 9 mai 1945? În România, nimic de sărbătorit

20:00

Pălitură de osândă pentru UDMR: Viktor Orban a ascultat de Donald Trump și îl susține pe George Simion, ca lider al suveranismului în Europa: ”În lupta pentru creștinism și suveranitate trebuie să ne sprijinim reciproc” - VIDEO

19:50

Un adevărat cavaler! Nicușor Dan își dă la o parte concubina pentru a fi primul în fața camerei - VIDEO

19:40

Patrick André de Hillerin: Nicușor Dan refuză să comunice numele donatorilor săi din precampania electorală

19:30

UNTOLD, festivalul satanist aprobat de Nicușor Dan în București, mituiește alegătorii. Ion Cristoiu: Ar trebui arestați!

18:23

Adrian Onciu: Marile puncte de divergență ale celor doi finaliști

18:00

BEC și AEP ar trebui să investigheze DEZBATEREA ARANJATĂ de la Euronews. Boala OCULTEI din spatele lui Nicușor Dan. George Simion: Voi pune interesele României pe primul loc. TEMELE fierbinți: AVORT, LGBT, BANI, UCRAINA, RĂZBOI - Analiza ActiveNews

17:30

A început conferința "Dragostea dintre părinți și creșterea armonioasă a copiilor" - VIDEO ÎN DIRECT

17:17

Un celebru artist a anunțat că suferă de cancer în stadiul 4, la 46 de ani